Postup realizace systému inteligentního domu

KONZULTACE

První a jednou z nejdůležitějších částí vlastní realizace je konzultace projektanta se zákazníkem a stanovení požadavků na systémovou instalaci. Na této konzultaci by měl být přítomný investor, nejen např. stavební firma realizující stavbu. V této fázi se totiž určuje, co bude váš dům umět.

PROJEKT

Je hazard nechat si realizovat systémovou instalaci bez řádného a úplného projektu. Po dokončení instalace by měl mít zákazník v rukou kompletní dokumentaci, na základě které je možné systém diagnostikovat, případně servisovat. Součástí dokumentace při dodávce naší firmou je tabulka všech zapojených prvků, výkres vedení sběrnice a výkres zapojení v rozvaděči.

KABELÁŽ

Kabeláž může provádět naše firma nebo externí elektrikářská firma dle instrukcí našeho odborníka. Vždy je nutné perfektní a jednoznačné popisování kabelů. Proto je součástí projektu dodávka tištěných popisů na jednotlivé kabely.

ZAPOJENÍ A OŽIVENÍ

Zapojení je rozděleno na 2 fáze, a to na zapojení silové části a na zapojení datové části. Zapojení silové části může provádět externí elektrikářská firma, zapojení a oživení datové části provádí vždy naše firma.

PROGRAMOVÁNÍ

Programování určuje například jaké světlo se bude jakým vypínačem rozsvěcet atd. Základní naprogramování se provede při instalaci. Druhá fáze programování se provádí až po určité době (dle dohody) užívání objektu, neboť až praxí si zákazník ujasní své konkrétní potřeby a požadavky. Jednou z velkých výhod systémové realizace je možnost kdykoliv měnit nastavení systému dle vašich aktuálních potřeb. Například zjistíte, že světlo nad stolem se mělo rozsvěcet a zhasínat jinde - u systémové instalace to není problém změnit, narozdíl od instalace klasické, kde nic měnit nelze.

Napište nám

*Jméno:
*Příjmení:
*E-mail:
*Telefon:
*Váš dotaz:
*povinné položky
Doporučujeme: Obojky.cz