Jak vybrat dodavatele systému inteligentního domu

- Při výběru dodavatele je nutné si uvědomit, že vybíráte nejen instalační firmu, ale i systém a jeho výrobce. Výrobců systémů je více, určitě byste měli dát přednost firmě působící na tuzemském trhu s dostatečným zázemím a podporou.

Důležité je dbát na to, aby výrobce systému dodržoval kompatibilitu svých výrobků, a to hlavně zpětně. Tzn. např. aby prvek vyrobený před pěti lety byl kompatibilní s prvky vyráběnými v současnosti.

 

- Vždy je lepší, pokud jedna instalační firma realizuje zakázku kompletně – od projektu přes zapojení a oživení sběrnicových prvků až po naprogramování. Zodpovídá tak za celou dodávku a vy se vyhnete problémům při jednání různých subdodavatelů, kteří se mohou vyhýbat zodpovědnosti při řešení případných komplikací.

 

- Na základě naší zkušenosti doporučujeme dát přednost instalační firmě, která využívá jednoho dodavatele, neboť se dá předpokládat, že systém detailně zná a má na skladě základní prvky a komponenty pro případ servisu.

 

- Reference – je moudré si ověřit u výrobce systému, zda vybranou instalační firmu zná, popřípadě jaké s ní má zkušenosti. Předejdete tak mnohým případným komplikacím.

 

- V neposlední řadě je třeba dbát i na kvalifikaci a odborné znalosti konzultanta vybrané instalační firmy. Vzhledem k sofistikovanosti systému a faktu, že každá instalace je velmi individuální, „originál šitý na míru“ konkrétnímu zákazníkovi.

Napište nám

*Jméno:
*Příjmení:
*E-mail:
*Telefon:
*Váš dotaz:
*povinné položky
Doporučujeme: Obojky.cz