Co je inteligentní dům

Inteligentní dům = inteligentní systémová elektroinstalace (IE), která může výrazně zjednodušit život ve vašem domě. A to ve smyslu pohodlí, nezanedbatelné úspory, bezpečnosti i zábavy.

 • Efektivní vytápění a klimatizace – úspory a pohoda
  Vytápění si řídí systém sám, termostat komunikuje s hlavicí, která reguluje každé těleso a též reaguje např. na otevřené okno. IE řídí nejen tepelné zdroje, ale také tělesa. Opouštíte-li dům, můžete snížit teplotu ve všech místnostech stisknutím jediného tlačítka. A pokud se domů chystáte dřív než obvykle a topení nebo klimatizace ještě neběží naplno, stačí zaslat IE SMS zprávu a o vše je postaráno.
 • Inteligentní a logické funkce – úspory, komfort a ochrana
  Větráte oknem? – systém vypne topné těleso v dané místnosti.
  Začíná pršet? – zavřou se veškerá střešní okna, zakryje se bazén.
  Venku se stmívá? – zatahují se žaluzie v místnostech, ve kterých se již svítí.
  Nejste doma? – vypínají se všechny spotřebiče a zásuvky (vyjma např. lednice...).
  Jste na dovolené? – systém bude simulovat vaši přítomnost a střežit váš dům.
  Osvětlení, rolety, topení, okna, vrata, bazén a různé spotřebiče vzájemně spolupracují tak, aby docházelo k optimalizaci a úsporám elektrické energie.
  Systém lze rozšířit o hlásiče kouře, senzory zaplavení, a mnoho dalších funkcí, které systém technik dle vašich instrukcí naučí.
 • Dálkové ovládání a vizualizace – vše z pohodlí křesla jediným tlačítkem
  Dosud jste ovládali osvětlení a spotřebiče stiskem spínače – každý zvlášť, zapnout / vypnout. S IE při použití dálkových ovladačů s možností až 16-ti různých funkcí ovládáte osvětlení, žaluzie a spotřebiče z pohodlí křesla. Z obývacího pokoje zapnete ovladačem např. osvětlení bazénu a vyhřívání, nebo změníte světelnou scénu obývacího pokoje dle nálady a činnosti. Není třeba se obávat, že si nastavení nezapamatujete – pomocí PDA, telefonu nebo PC si zobrazíte místnost po místnosti a hned víte o aktuálním nastavení, které můžete kdykoliv jednoduše změnit (nebo technik dle vašich instrukcí i na dálku /za určitých předpokladů, musíte mu přístup na dálku povolit/). Systém komunikuje rovněž prostřednictvím SMS nebo internetu.
 • Ovládání žaluzií, rolet a vrat – komfort a pohodlí
  Rolety se automaticky stáhnou v nastavený čas nebo se s příchodem soumraku opět vysunou. V celém domě, nahoru nebo dolů dle vašich požadavků, též např. při spuštění alarmu, anebo variabilně po místnostech dle potřeby rodiny. Pomocí IE lze ovládat i vjezdová a garážová vrata.
 • Dokonalá regulace osvětlení pro příjemnou atmosféru
  Automatické spínání osvětlení, rozlišení denního nebo nočního režimu, stmívání žárovek a halogenů podle nálady nebo podle Vaší činnosti. Svítí vždy tam, kde se nacházíte a v takové intenzitě, jakou potřebujete. Osvětlení lze řídit centrálně, individuálně nebo automatickým spínačem.
 • Možnost napojení audiovizuální techniky
  Ovládání TV, videa, satelitů, hudby, atd. jedním ovladačem, telefonem nebo tabletem. Široká škála využití, nutno vidět. Technik vám možnosti prakticky předvede v našem showroomu.
 • I když jste na dovolené, váš dům žije
  IE svítí v různých místnostech a různě dlouho, spouští a vysunuje žaluzie. Na nezvaného hosta v zahradě si systém posvítí. Může spolupracovat se zabezpečovacím systémem a v případě narušení objektu vám podá zprávu na mobilní telefon nebo na pult centrální ochrany.
 • Zahrada a bazén
  V parném létě oceníte, když péči o váš trávník převezme IE. Ráno a večer příjemně pokropí trávník, zkontroluje filtraci bazénové vody, a pokud její teplota klesne pod nastavenou hodnotu, sepne její vyhřívání.

 

Investice do systémového inteligentního ovládání objektu se pohybuje ve velmi širokém rozsahu. Obecně platí, že čím více požadavků na prvky moderního bydlení máte, tím je investice finančně výhodnější oproti klasické instalaci. Příklad – regulátor zalévání zahrady vyjde (v době psaní tohoto textu) cca na 15 – 20 tis. Kč, ale při zapojení do připravované systémové instalace vás řízení zavlažování vyjde cca na 5 tis. Kč, atd.

Napište nám

*Jméno:
*Příjmení:
*E-mail:
*Telefon:
*Váš dotaz:
*povinné položky
Doporučujeme: Obojky.cz