Telefon+420 777 877 235
Obálkaforis@foris.cz
Otovická 1663/87
193 00  Praha

Zavoláme vám zpět


 

Historie firmy FORIS s.r.o. sahá do roku 2001. V té době byla naší hlavní činností výroba a montáž garážových vrat, jejíž technologii jsme se snažili stále zdokonalovat a obohacovat o různé praktické prvky (např. použití nýtovacích maticových spojů - tuto technologii máme chráněnou Úřadem průmyslového vlastnictví). Na začátku roku 2012 jsme začali vyrábět sekční garážová vrata v nových úpravách - dřevo a vysokotlaký laminát.

Další činností provozovanou již od vzniku firmy je výroba a montáž vjezdových bran. Protože každá brána je v podstatě originál, který se musí přizpůsobit specifickému prostředí, prostoru a podmínkám, a v naší firmě pracovali vždy lidé tvořiví a technicky zdatní, snažili jsme se vymyslet řešení i tam, kde to bylo na první pohled nerealizovatelné - např.  skládaná křídlová brána, která při otevírání zároveň skládá obě křídla napůl. Toto řešení jsme v letech 2011 - 2012 zdokonalili - v minulých letech dovolila konstrukce použít pouze drahé podzemní pohony, nyní však po konstrukčních úpravách a inovaci již můžeme nabídnout i mnohem levnější a přitom stejně spolehlivou verzi s pístovými pohony.

V roce 2001 jsme v souvislosti s výrobou vrat a bran začali dovážet vratové a bránové pohony LiftMaster Chamberlain přímo od jejich výrobce, a později, když jsme naší činnost rozšířili o předokenní rolety i pohony rolet.

Ploty jsme vyráběli v počátku jen kovové, ale postupem času jsme díky stále se zvyšující poptávce zakoupili profesionální dřevoobráběcí stroje a začali vyrábět i ploty dřevěné.

V roce 2011 došlo ve firmě k významným změnám (personálním, směřování firmy, inovace výrobků /skádaná brána, dřevěná vrata…/) a v té souvislosti v názvu firmy přibyla číslice – název firmy se změnil na FORIS 2011 s.r.o., a došlo i ke změně loga. Určitě nejvýznamější změnou bylo rozšíření činnosti firmy o realizaci inteligentních domů včetně systémů audio - video. Majitel se tomu začal věnovat s plným nasazením, neboť si tak splnil svůj sen – v tomto oboru nejenže dosáhl nejvyššího možného vzdělání, ale navíc je to jeho koníček.

Doporučujeme: Obojky.cz